یک زن در ژاپن اولین بیمار مبتلا به کوید در جهان است که پیوند زنده ریه دریافت می کند.

یک زن در ژاپن اولین بیمار مبتلا به کوید در جهان است که پیوند زنده ریه دریافت می کند., Drug Med: مجله ی فوق تخصصی دارو، پزشکی، تشخیص و کرونا ویروس ۱۹


بیمار پس از آنکه بخشی از اعضای بدن وی به دلیل آسیب ویروس کرونا از کار افتاد ، بخش هایی از ریه پسر و همسرش را دریافت کرد.

پزشکان در کیوتو امیدوارند که طی چند ماه بهبود کامل یابد.

لیست های انتظار برای پیوند ریه کامل – جایی که عضو توسط اهدا کنندگان متوفی تهیه شده است – در ژاپن و جاهای دیگر در یک مطالعه طولانی مدت آسیب ریه ناشی از COVID “شناسایی شدند.
این روش در بیمارستان دانشگاه کیوتو تقریباً 11 ساعت طول کشید. پزشکان گفتند که هم وضعیت اهدا کننده و هم بیمار پایدار است.

دهها مورد پیوند ریه برای درمان عفونت ویروس کرونا در چین ، اروپا و ایالات متحده با استفاده از ریه اهدا کنندگان اعضای بدن متوفی انجام شده است ، اما وی گفت که لیست انتظار در ژاپن ممکن است سالها ادامه داشته باشد.
هنگامی که مشخص شد بیمار بدون هیچ مشکل اساسی سلامتی برای زنده ماندن به پیوند ریه احتیاج دارد ، پسرش و شوهرش تصمیم گرفتند برخی از ریه های خود را اهدا کنند. آنها در مورد خطرات سلامتی به دلیل کاهش ظرفیت ریه هشدار داده شدند.

پروفسور هیروشی دیت ، جراح قفسه سینه مسئول این عمل به کیودو نیوز گفت: “من فکر می کنم امید زیادی به این روش درمانی از نظر ایجاد گزینه جدید وجود دارد.”
https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/news/amp/world-asia-56684073
دکتر امیر حراجی رزیدنت جراح مغزواعصاب(علوم پزشکی تهران) مدیر گروه تخصصی فارمامدیکال

error: Content is protected !!