درمان دیسک کمر بدون عمل جراحی

درمان دیسک کمر بدون عمل جراحی, Drug Med: مجله ی فوق تخصصی دارو، پزشکی، تشخیص و کرونا ویروس ۱۹

دیسک کمر ساختار ژله‌ای‌شکلی است که در کمر همه افراد وجود دارد. عموم مردم دیسک کمر را بیماری دردناکی می‌دانند که مانع از فعالیت روزانه می‌شود.

این بیماری که عنوان اصلی آن فتق دیسک کمر است، عارضه شایعی است که سبک زندگی در ایجاد و تشدید آن بسیار مؤثر است. فتق دیسک کمربیشتر در مردان و آن هم در سنین‌ 30تا 50سال اتفاق می‌افتد

راه های درمان

درمان محافظه کارانه برای دیسک کمر عموما شامل اجتناب از موقعیت های دردناک، پیروی از تمرینات از پیش برنامه ریزی شده و داروهای ضددرد برای کاهش شدت بیماری بوده و حدودا از هر 10 نفر که این موارد را رعایت می کنند 9 نفر در شدت بیماری بهبود پیدا می کنند.

درمان دارویی

اگر درد شما معمولی می باشد، پزشکتان احتمالا به شما مصرف داروهای در دسترس همچون ایبوپروفن را پیشنهاد می نماید.

داروهای درد اعصاب

بعضی اوقات برای بهبود درد ناشی از آسیب دیدگی اعصاب به شما کمک می نماید. از آنجاکه این داروها اثرات جانبی کمتری نسبت به داروهای مخدر دارند، عموما بیشتر از آنها استفاده می شود.

آرام کننده های ماهیچه

در صورتیکه دچار گرفتگی عضلانی نیز باشید، از این داروها برای شما استفاده می شود. سرگیجه یکی از اثرات جانبی معمول این داروها می باشد.

تزریق

کورتیکواستروئیدهای مهارکننده التهاب ممکن است بوسیله تزریق مستقیم به نواحی اطراف اعصاب ستون فقرات استفاده شود.

تصویربرداری از ستون فقرات به هدایت بهتر سوزن کمک می نماید. بعضی اوقات از داروهای استروئیدی خوراکی برای کاهش ورم و التهاب استفاده می شود.

فیزیوتراپی

درمانگران فیزیکی (Physical therapists) به شما موقعیت ها و ورزش هایی یاد می دهند که برای کاهش درد دیسک شما مناسب می باشد. یک فیزیوتراپیست ممکن است به شما درمان زیر را نیز توصیه نماید:

سرد و گرم کردن

کشش

اولتراسوند

تحریک الکتریکی

استفاده کوتاه مدت از حمایت کننده ها برای گردن و کمر

منبع:‌

error: Content is protected !!