الگوی پیشنهادی مراقبت از بیماران کووید 19 برای پزشکان عمومی

الگوی پیشنهادی مراقبت از بیماران کووید 19 برای پزشکان عمومی, Drug Med: مجله ی فوق تخصصی دارو، پزشکی، تشخیص و کرونا ویروس ۱۹

The Coronaviruses Owe Their Name To The The Crown Like Projections, Visible Under Microscope, That Encircle The Capsid. The Coronaviruses Are Responsible For Respiratory Ailments And Gastro Enteritis. The Virus Responsible For Sars Belongs To This Family. (Photo By BSIP/UIG Via Getty Images)

دکتر علیرضا سلیمی نیا: بیان علائم هشدار و خطر برای بیمارانی که در منزل اکسیژن تراپی می شوند بسیار مهم است
دانشیار بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان شریعتی در گفت وگو با مستندسازان الگوی پیشنهادی مراقبت از بیماران کووید 19 برای پزشکان عمومی (آذر ماه 1399) گفت: بحث مسائل تنفسی بسیار مهم است و بهتر است همکاران عمومی یک شرح حال کامل از بیمار بگیرند و ببینند قبلا بیماری تنفسی داشته است و یا مسئله عفونت در حال حاضر وجود دارد یا خیر و این که saturation و Rate تنفسی بیمار چند است؟
موارد پیشگیری اعم از شستن دست ها، استفاده از ماسک بسیار مهم و کاربردی است. Saturation های پایین و پایین تر از 92 درصد یک هشدار است. اکسیژنی که در هوای محیط مصرف می شود 21 درصد است، پس اگر بخواهیم fio2 را افزایش دهیم در واقع باید از پایه 21 درصد افزایش fio2 را داشته باشیم. ساده ترین وسیله ای که استفاده می کنیم (Nasal cannula) نازال کانولا است. مزیت دستگاه نازال کانولا این است که بسیار راحت است و بیمار می تواند همراه با آن غذا و نوشیدنی مصرف کند و به راحتی دم و بازدم داشته باشد.

https://pr.tums.ac.ir/ZjCJ

error: Content is protected !!