بیانیه سازمان بهداشت جهانی درباره ایمنی واکسن آسترا زنکا کووید ۱۹

بیانیه سازمان بهداشت جهانی درباره ایمنی واکسن آسترا زنکا کووید ۱۹ برخی کشورها در اتحادیه اروپا به طور موقت استفاده از واکسن آسترا زنکا کوید19 را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه براساس گزارش‌ها اختلالات نادر انعقاد خون در افرادی که این واکسن را دریافت کرده‌اند , به حالت تعلیق درآورده اند . کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نیز که همین اطلاعات را در نظر گرفته‌اند، تصمیم گرفته‌اند که به استفاده از این واکسن در برنامه‌های ایمن‌سازی خود ادامه دهند.
واکسیناسیون علیه کوید19 بیماری یا مرگ و میر ناشی از علل دیگر را کاهش نخواهد داد . مشخص شده‌است که حوادث ترومبو آمبولیک به طور مکرر رخ می‌دهند. ترومبوآمبولی سومین بیماری شایع قلب و عروق در سراسر جهان است.
در کمپین های واکسیناسیون گسترده، برای کشورها معمول است که وقایع مضر بالقوه پس از واکسیناسیون را نشان دهند. این لزوما به این معنی نیست که رویدادها باخود واکسیناسیون مرتبط هستند، اما خوب است که آن‌ها را بررسی کنید. همچنین نشان می‌دهد که سیستم نظارت کار می‌کند و کنترل‌های موثر در جای خود هستند.
سازمان بهداشت جهانی برای کسب آخرین اطلاعات در مورد ایمنی واکسن کوید19 , به طور منظم با آژانس پزشکی اروپا و تنظیم کنندگان در سراسر جهان در تماس است . کمیته فرعی کمیته مشاوره جهانی ایمنی واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی (‏ WHO کوید19 )‏ به دقت آخرین داده‌های ایمنی موجود برای واکسن آسترازنکا را مورد ارزیابی قرار می‌دهد . پس از تکمیل این بازبینی، سازمان بهداشت جهانی فورا این یافته‌ها را به اطلاع عموم خواهد رساند.

در حال حاضر، سازمان بهداشت جهانی معتقد است که مزایای واکسن آسترازنکا بر خطرات آن می‌چربد و توصیه می‌کند که واکسیناسیون ادامه یابد

error: Content is protected !!